Idea

Zapraszam do mojego świata, pełnego zdrowia, pysznego smaku, miłości, pozytywnej energii i życzliwego uśmiechu

CZYM JEST AROMATZDROWIA.PL?

Aromat zdrowia – jest miejscem wartym odwiedzenia w podróży poszukiwania zdrowia, pysznego smaku, pozytywnej energii, życzliwego uśmiechu i życia w miłości, harmonii oraz bliskości duszy i serca. Wypełniam go swoją pasją – znajdziesz tu receptury na zdrowe posiłki, sugestie zdrowotne oparte na opiniach ekspertów i moich własnych doświadczeniach.

To, o czym piszę, jest autentyczne i transparentne, stosuję zasadę „walk the talk”, czyli po prostu popieram słowa czynem, żyję w zgodzie, z tym co myślę, mówię i czuję. Poznaj mnie lepiej, a jeśli moje propozycje Cię zaciekawią, to zostań ze mną na dłużej.

Moja podróż przez zdrowie, nie mogłaby się odbyć bez zdrowego jedzenia, ale nie tego nudnego i niesmacznego, tylko pełnego aromatu, zadowalającego nawet najbardziej kapryśnych sceptyków zdrowej kuchni.

Nie propaguję żadnej konkretnej diety, według mnie taka jedna, idealna, nie istnieje. Gotuję z naturalnych, pełnowartościowych, jak najmniej przetworzonych produktów, bez konserwantów i sztucznych polepszaczy smaku. Im bliżej natury, tym lepiej.

Każdy przepis jest skrupulatnie przemyślany pod względem zdrowotnym wykorzystywanych składników. Kombinacje połączeń, wartość odżywcza, zbilansowanie posiłku, odpowiednie użycie tłuszczy, przypraw – wszystko ma znaczenie i nic nie jest przypadkowe. Kiedy sięgam po tłuszcze, to te prozdrowotne, nietoksyczne i o optymalnych właściwościach do danej obróbki. Zatem innego rodzaju tłuszczu dodam do sałatki, innego do smażenia w wysokiej temperaturze. Używając czosnku, najpierw go pokroję lub rozgniotę, a dopiero po upływie kilku minut znajdzie się on w mojej potrawie (jeśli chcesz wiedzieć dlaczego, przeczytaj tutaj)

Moje przepisy są nie tylko kompozycją smaku i aromatu, ale przede wszystkim zdrowia.

There are many ways to love your body, but fueling your body with nutritious food is the highest form of self-respect.

O mnie i gotowaniu

Jestem wielką pasjonatką medycyny ajurwedyjskiej, która podkreśla, że dobre trawienie jest podstawą zarówno zdrowego ciała, jak i umysłu. Często używam przypraw i dodatków, które usprawniają procesy trawienne (w jaki sposób? Dowiesz się z opisu, znajdującego się pod przepisami), zmniejszają stany zapalne, a przy tym są ciekawym doświadczeniem dla naszych kubków smakowych.

Optymalnie zbalansowana gospodarka witaminowo-mineralna stanowi fundament zdrowia. To dlatego w moich przepisach często prym wiodą produkty z kategorii superfood, a wśród nich superstars, czyli podroby, bedące skarbnicą arcyważnych multiwitamin i pierwiastków, których na próżno szukać w innych daniach. Mam słabość do słodkości, znajdziesz u mnie wiele deserowych propozycji, ale tych zdrowych, bez dodatku rafinowanego cukru. Zdrowo i słodko, to moje ulubione połączenie.

Sama uwielbiam jeść, zwłaszcza w miłej kompanii. Smaczne jedzenie w dobrym towarzystwie czyż może być coś cudowniejszego?…:-) Dlatego nie zalecam odmawiania sobie przyjemności jedzenia, a w zamian wskazuję jak zmieniać swoje nawyki żywieniowe, dokonując bardziej świadomych wyborów, jednocześnie nie popadając w przesadę. Tak – sporadyczne, małe „grzeszki kulinarne” są dozwolone, a nawet wskazane! Pragnę zainspirować do prowadzenia zdrowego trybu życia w harmonii i zgodzie z samym sobą, bliskiego naturze, własnej duszy i sercu.

Zapraszam do świata niepowtarzalnych przepisów – pełnych aromatu i miłości.

Close
AromatZdrowia.pl © Copyright 2021. All rights reserved.
Close